Często zdarza się, że najpierw urządzimy mieszkanie w konkretny sposób, a potem pokochamy zupełnie inny styl. Sama mogłabym już książki pisać o tym, jak to mi się odwidziało w pewnym momencie. Mimo to uważam, że nie ma potrzeby przeprowadzania rewolucji. Całą sytuację mogą uratować dodatki, jak np. abażury materiałowe do lamp stojących. Dzięki nim wilk będzie syty, a owca cała.

Jak szybko odmienić wygląd mieszkania?

Na samym początku dobrze się zapoznaj z warunkami nowego stylu. Jakie kolory w nim dominują? Jakie materiały są najczęściej spotykane? Kiedy już to zrobisz, to porównuj – sprawdź jakie elementy u ciebie jeszcze się nadają, a z których musisz bezwzględnie zrezygnować.

Meble – możesz wykorzystać okleinę

Z meblami zawsze jest najwięcej roboty, ale to nie znaczy, że musimy zostać przy ich aktualnym wyglądzie. Tańsza opcja, niż wymiana całego zestawu, to wykorzystanie okleiny, lub farby – zależnie od tego, jakimi meblami dysponujesz. Może tradycyjnych zdobień w ten sposób nie ugrasz, bo efekt będzie kiczowaty, ale jeśli chodzi o wzory i kolory na płaszczyźnie, to właściwie nie ma tu ograniczeń.

mebleŁóżka, fotele, sofy – nie musisz wymieniać obicia

Najskuteczniejszym sposobem będzie zgłoszenie się do tapicera. Jednak można też ograniczyć koszty poprzez wykorzystanie narzuty. Odpowiednio dobrana pod względem tkaniny, koloru i rozmiaru, odnajdzie się w nowej aranżacji.

Tym samym znowu nie musisz uciekać się do wymiany sprawnych rzeczy.

Ściany i podłogi – zmień kolor i dodaj dywany

W przypadku ścian sprawa jest prosta – malujemy. Z podłogami jest inaczej – drewnianym kolor można zmienić, z pozostałymi sprawa jest trudniejsza. Ale zawsze można je nieco przysłonić dywanami. Wybór tych ostatnich jest aktualnie tak duży, że trzeba się naprawdę nagimnastykować, żeby uznać, że żaden nie pasuje.

Dodatki – zmieniamy abażury materiałowe do lamp stojących, wiszących i lampek nocnych

Oświetlenie ma ogromny wpływ na to, jak odbieramy pomieszczenie. Kiedy zapada zmrok, to właśnie abażury najbardziej rzucają się w oczy. Dlatego dopisz je do grafiku zmian, żeby przeprowadzić jak najpełniejszą reorganizację. Abażury materiałowe do lamp stojących i wiszących najczęściej można wymienić niezależnie od podstawy lampy 🙂

I już. Kilka (co prawda dużych) zmian to dość, żeby znowu wejść do domu i zachwycać się jego wyglądem. Reszta zależy od twojego uznania – możesz stopniowo wymieniać niewielkie przedmioty, żeby były możliwie najbardziej zbliżone do założonego efektu. Grunt, że całość będzie prezentować się tak, jak oczekujesz. Na drobniejsze poprawki zawsze będzie czas.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code