W czasie urządzania mieszkania w stylu skandynawskim, często myślimy o oświetleniu sufitowym. Za to zapominamy, że równie ważne są lampy stojące i lampki, które możemy postawić na szafkach i stołach. Na szczęście to niedopatrzenie można szybko naprawić i cieszyć się pełnym oświetleniem pomieszczeń.

Dlaczego światło w stylu skandynawskim jest ważne?

W stylu skandynawskim światło, zarówno sztuczne, jak i naturalne, odgrywa bardzo dużą rolę. Wszystkie pomieszczenia powinny dostarczać go jak najwięcej. Niestety zarówno w skandynawskich, jak i w naszych warunkach, nie jest to takie proste. Szczególnie w okresie zimowym nawet okna od podłogi do sufitu mogą nie wystarczyć.

Z pomocą przychodzą dodatkowe źródła światła, które pomagają uzupełnić braki. Jednym z nich niewątpliwie są lampy stojące. To, o czym trzeba pamiętać, to także klosze do lamp stojących, które odgrywają dużą rolę w procesie rozpraszania światła.

styl skandynawskiKlosze do lamp stojących w stylu skandynawskim

W stylu skandynawskim trzeba zachować trochę umiaru, przynajmniej kolorystycznego. Czasami możemy trafić na połączenie: idealna lampa stojąca do salonu + idealny klosz. Niestety nie jest to regułą. Jednak nie wszystko stracone! W końcu możemy znaleźć odpowiednie klosze do lamp stojących, które są uniwersalne, a przy tym sprzedawane oddzielnie.

Odpowiednie klosze do lamp stojących w stylu skandynawskim będą białe, jasnoszare lub dopasowane do koloru przewodniego naszych dodatków. Istotne jest to, żeby rozjaśniały salony, sypialnie, czy jakiekolwiek inne pomieszczenia.

W związku z tym nie można patrzeć tylko na kolor. W końcu nietrudno znaleźć abażury do lamp, które choć są białe, niemalże nie będą przepuszczać światła. Bardzo dobrym rozwiązaniem są takie klosze do lamp stojących, które pozwalają na to, by źródło światła mogło objąć swoim działaniem każdy możliwy kierunek. W taki sposób mogą zadziałać materiałowe abażury do lamp. Inne tworzywa też się sprawdzą, jeśli tylko spełnią powyższy warunek. Wbrew pozorom lampa stojąca do salonu w stylu skandynawskim może być wykonana z tworzywa. Grunt, żeby dobrze wyglądała we wnętrzu.

Lampki stołowe

Niewielkie, mobilne lampki, które można postawić na każdej powierzchni, są znakomitym uzupełnieniem oświetlenia. Ani lampa na suficie, ani lampa stojąca do salonu nie dadzą takiego klimatu, jak lampki. Abażury do nich można bez problemu dopasować do pozostałych kloszy w domu. Dzięki temu zachowany wnętrzarską jednolitość, a przy tym nie będziemy sobie żałować światła.

Jeśli ty też kochasz styl skandynawski i planujesz wykorzystać go przy aranżacji swojego mieszkania, to pod żadnym pozorem nie zapominaj o świetle 🙂


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code