Oświetlenie w naszym życiu odgrywa bardzo istotną rolę. To dzięki niemu możemy w pełni korzystać z funkcjonalności przestrzeni, w której się znajdujemy po zapadnięciu zmroku, ale też z jego pomocą można tworzyć we wnętrzu określony nastrój. Sprawdźmy więc, jak stworzyć romantyczną atmosferę tylko za pomocą umiejętnie dobranego oświetlenia.

Kinkiety i ich funkcjonalność

Do lat 90. kinkiety były obowiązkowym elementem wyposażenia wnętrz, jednak po tym czasie na krótko stały się niemodne i pomijane w aranżacji mieszkań i domów. Aktualnie wróciły one do łask i coraz częściej decydujemy się na ich zakup. I słusznie. Kinkiety sprawdzają się nie tylko zamontowane w przedpokoju na jego całej długości, ale także w takich pomieszczeniach jak sypialnia czy salon. Zamontowane nad łóżkiem w sypialni będą świetnym rozwiązaniem dla osób, które lubią wieczorami oddawać się ulubionej lekturze. W salonie świetnie sprawdzą się jako dodatkowe źródło światła nad sofą.

Decydując się na kinkiety z ruchomymi przegubami, będziemy mogli manewrować kierunkiem padania światła, a ten ma bardzo duży wpływ na panujący w pomieszczeniu nastrój. Kinkiety skierowane w dół skutecznie oświetlą przestrzeń znajdującą się niżej, natomiast gdy światło skierujemy w górę, stworzymy przytulną atmosferę. Wnętrze oświetlone przytłumionym światłem stanie się przytulne, a spędzanie w nim czasu będzie znacznie przyjemniejsze i relaksujące.

Aranżujesz swoje mieszkanie i szukasz inspiracji? Poznaj trendy oświetleniowe w roku 2019- http://twilightlamps.com/nowoczesne-kinkiety-wszystko-co-chcesz-wiedziec-trendy-2019/

Światło świec – kwintesencja romantyczności

Romantyczna kolacja nie może się obyć bez zapalonych na stole świec. Ich płomień jest kojący, wprowadza nas w miłą, intymną atmosferę. Romantyczny posiłek z ukochaną osobą nie musi być jedyną okazją, w której sięgamy po świece. Zapalajmy je zawsze wtedy, gdy mamy na to ochotę, gdy mamy chęć na odrobinę wyciszenia i relaksu! Świece mogą stać się nieodłącznym elementem wyposażenia stolika kawowego. W końcu znacznie milszym doświadczeniem jest wypicie popołudniowego cappuccino w blasku świec niż w pełni oświetlonym pokoju. Jeśli chcemy, aby świeca stała się elementem dekoracyjnym, który będzie przyciągał spojrzenia, zdecydujmy się na świecznik metalowy wysokitaka dekoracja bardzo dobrze będzie się prezentować na kominku lub na komodzie.

świecznik metalowy wysokiLampa podłogowa – przydatna nie tylko w kąciku czytelniczym

Przyjęło się, że lampa podłogowa jest niezbędnym elementem w kąciku do czytania tuż obok wygodnego fotela i małego stoliczka, na który można odłożyć książkę. Należy jednak mieć świadomość tego, że ten rodzaj oświetlenia sprawdza się także w innych częściach mieszkania. Bardzo dobrze prezentuje się w rogu sypialni. Lampy z materiałowymi abażurami dają miłe dla oka, przytłumione światło wprowadzając do wnętrza przytulną atmosferę. Podobny efekt daje lampa postawiona w kąciku wypoczynkowym w salonie – wystarczy, że tylko ona będzie włączona w pokoju, by stworzyć przestrzeń idealną do odpoczynku.

Świecznik metalowy wysoki, niewielkich rozmiarów kinkiety dające ciepłe światło lub lampa podłogowa z odpowiednio dobranym abażurem – okazuje się, że sposobów na stworzenie romantycznej atmosfery do wnętrza za pomocą samego oświetlenia jest wiele. Tylko od nas zależy, na który sposób się zdecydujemy, co nie oznacza też, że musimy ograniczać się do jednego wyboru…


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code