W ostatnich latach w naszych wnętrzach zaczął dominować styl skandynawski i industrialny, jednak część osób woli praktyczne rozwiązania i decyduje się na urządzenie mieszkania w nowoczesnym stylu. Każde wnętrze, niezależnie od tego, jak jest zaaranżowane, musi być skutecznie oświetlone. Jakie w takim razie wybrać oświetlenie do nowoczesnego wnętrza?

Funkcja oświetlenia

Czasy, w których oświetlenie było tylko i wyłącznie źródłem światła już dawno minęły. Aktualnie lampa ma nie tylko świecić, ale też wyglądać, a przy okazji spełniać szereg innych funkcji. Poszczególne rodzaje lamp mogą wydzielać strefy w przestrzeni mieszkalnej. Mogą być elementem dekoracyjnym lub oświetlać przedmiot (obraz, rzeźbę), który chcemy wyeksponować w naszym wnętrzu.

Czym charakteryzują się nowoczesne wnętrza?

Wnętrza, które można określić mianem nowoczesnych, charakteryzują się przede wszystkim funkcjonalnością i prostotą. Wyposażenie takich wnętrz ma być przede wszystkim funkcjonalne, co nie oznacza, że nie są istotne walory estetyczne. W tak urządzonych domach i mieszkaniach nie ma miejsca na przedmioty zbędne. Nie znajdziemy w nich nic nieznaczących figurek na półkach czy gazetnika, o którym ktoś dawno zapomniał i leży w kącie.

W praktycznie urządzonych przestrzeniach dominują takie kolory jak czerń, szarości, czerwień – odcienie intensywne i tak charakterystyczne dla nowocześnie urządzonych wnętrz. Mogłoby się wydawać, że wnętrza urządzone w nowoczesnym stylu są chłodne, niezbyt przytulne i mało rodzinne. To tylko pozory, ponieważ dobierając do wnętrza odpowiednie oświetlenie, przekonamy się, jak wiele może ono wnieść radości i miłej atmosfery. Nowoczesne wnętrze i oświetlenie to recepta na przytulne wnętrze, w którym każdy będzie się czuł dobrze.

Oświetlenie w nowoczesnym stylu

Jeśli zastanawiamy się, jakie jest oświetlenie w nowoczesnym stylu, czym się charakteryzuje i jak je wybrać, to należy się kierować jedną zasadą: prostotą. Lampy zaprojektowane na nowoczesną modłę nie są przesadzone. Nie znajdziemy w nich elementów, które nie pasują do całości, które są najzwyczajniej w świecie zbędne. Nowoczesne nie są źródła światła o fantazyjnych, kolorowych abażurach, z frędzlami czy kryształkami zaczepionymi na ich końcu. Nowoczesna lampa to taka, która przede wszystkim daje światło i która wpisuje się w ogólny wystrój mieszkania. Jest prosta, ale i elegancka. Funkcjonalna, ale i przyjemna dla oka.

Aqform – propozycja nowoczesnych lamp

Marka Aqform jest znana i ceniona nie tylko w Polsce, ale także poza granicami naszego kraju. Ideą tego producenta oświetlenia jest dostarczanie nowoczesnych oświetleniowych rozwiązań, które sprawdzają się nie tylko w domu, ale także poza nim. Oprawy Aqform idealnie sprawdzą się więc do oświetlenia salonu czy kuchni, ale mogą także okazać się funkcjonalnym źródłem światła w biurach czy instytucjach publicznych.

Skupmy się jednak na oświetleniu do przestrzeni mieszkalnej. Z szerokiej oferty źródeł światła tego producenta wybierać możemy wśród wielu rodzajów lamp. Na uwagę szczególnie zasługuje Aqform kinkiet, ale też nowoczesna lampa wisząca o kilku źródłach światła, która z pewnością dobrze będzie się prezentować w salonie lub w jadalni zawieszona nad dużym stołem. Prawda, że wygląda całkiem interesująco?

aqform


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code